Články

Cesta k dostupnému zdravotníctvu

Zažívame to takmer všetci: mesiace čakania na vyšetrenie, dlhé cesty za lekárom, a hodiny čakania v ambulanciách vyšetrenie. V zdravotníctve sa najviac hovorí o novej nemocnici, dlhoch, či predražených nákupoch. Pritom pre väčšinu pacientov – najmä v menších mestách a obciach – je najpálčivejším problémom práve (ne)dostupnosť ambulantnej starostlivosti. Na Slovensku pripadá jeden všeobecný lekár na 2300 ľudí, kým v Čechách je to 1500 a v Rakúsku 600. Rovnako deravá je aj sieť ambulantných špecialistov.
 
Ako tento stav zlepšiť? Ako skrátiť cestu k lekárovi a čakacie doby – a nezruinovať pritom verejné financie?
 
Aké zmeny potrebuje sektor, aby sa Slovensko dokázalo adaptovať na súčasné a budúce trendy? Príďte diskutovať o progresívnych riešeniach pre moderné zdravotníctvo.
[[[["field3","contains"]],[["show_fields","field15"]],"and"]]
1
Registrácia

Keďže kapacita priestorov je obmedzená, ponúkame možnosť sa zaregistrovať, a tak si zabezpečiť miesto na sedenie počas diskusie "Cesta k dostupnému zdravotníctvu".

Meno
Priezvisko
PSČ
Pomoc

Súhlas na spracovanie osobných údajov:

Osoba, ktorá uviedla svoje údaje do online formulára na stránke www.progresivne.sk zároveň udeľuje súhlas so spracúvaním osobných údajov na marketingové účely v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tento súhlas je možné kedykoľvek odvolať zaslaním na adresu Progresívne Slovensko, Tallerova 10, 811 02 Bratislava.

Previous
Next

Pridať komentár