Články

Ďakujeme

Ďakujeme všetkým viac ako 200 tisíc z vás, ktorí ste sa nám rozhodli prejaviť dôveru. Veľmi nás mrzí, že vás nebudeme môcť reprezentovať v parlamente. Prepáčte.
V najbližších dňoch ideme intenzívne rozmýšľať, čo ďalej. Zamyslíme sa, opravíme veci a budeme aj naďalej bojovať za také Slovensko, aké si predstavujeme.

Ešte raz ďakujem všetkým ľuďom, ktorí nám v kampani pomáhali po celom Slovensku. Boli ste neskutoční.

Nie je to ľahké, ale dáme to. Držte sa.

Michal Truban, predseda PS


Ďakujem. Bolí to, ale ideme bojovať ďalej.

Ďakujem vám všetkým, ktorí ste nám dali váš hlas. Mrzí ma, že náš výsledok nestačil na to, aby sme sa mohli pustiť do všetkých tých zmien, pre ktoré sme boli odhodlaní.

Ďakujem každému voličovi a voličke za krúžok, každému jednému z vás ďakujem za podporné slová, ktoré mi dodávajú energiu. Počas kampane som stretla úžasných ľudí, ktorí túžia po tom, aby liberálny, ženský a menšinový hlas mal miesto v slovenskej politike. Zdá sa, že to tentokrát nevyšlo. Takmer sedem percent ľudí však ukázalo, že nás vôbec nie je málo. Ja neplánujem zahodiť vašu dôveru. Chcem vrátiť Progresívnemu Slovensku to, čo sme na tejto dlhej ceste stratili. To, čo nás robilo jedinečnými.

Budú to ťažké dni. No jedno vám chcem sľúbiť: Nevzdávam sa. Budem naďalej bojovať za naše témy, za nádej, že politika sa dá robiť aj inak – bez populizmu a živení negatívnych emócií. Že na Slovensku je priestor pre politiku založenú na odborných riešeniach a pozitívnej vízii.

Náš spoločný boj nekončí a budem rada, ak tam budete so mnou. Raz to dokážeme, verte mi.

Irena Bihariová, podpredsedníčka PS