fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Komunálne voľby: 3 otázky pre Petra Brozmana

Ondrej Lunter, súčasný vicežupan BBSK kandidujúci na post predsedu, v stredu v Banskej Bystrici predstavil spoločné memorandum o spolupráci s viacerými politickými subjektami - medzi nimi aj Progresívnym Slovenskom. Z čoho vyplýva naša podpora? Čítajte viac v rozhovore s Petrom Brozmanom.

Ako zástupca Progresívneho Slovenska v BB si vyjadril podporu nezávislému kandidátovi na predsedu Banskobystrického kraja Ondrejovi Lunterovi. Prečo je podľa teba práve on tým, kto by sa mal stať novým županom?

Ondrej Lunter je nositeľom hodnôt slobody, demokracie a transparentnosti, ktoré sú pre naše hnutie kľúčové. Ako poslanec a vicežupan sa ich za uplynulých päť rokov pevne držal, preto si myslíme, že je najvhodnejším kandidátom na tento post. 

Podporu mu vyjadrili aj Sloboda a Solidarita, KDH, Spolu či OKS. Osvedčila sa takáto spolupráca na úrovni krajov?

Áno, už v tomto volebnom období sme vnímali pozitívne výsledky spolupráce, navyše pre rozvoj regiónu je potrebná skutočne široká podpora. Netreba zabúdať ani na to, že proti nám stojí tábor chrliaci nenávisť a lži, ktorý už dnes schvaľuje agresiu na Ukrajine. Aj Banskobystrický kraj bude pomáhať ľuďom utekajúcim pred vojnou, preto je dnes spájanie racionálnych síl ešte o niečo dôležitejšie. 

Zdroj foto: ZVonline.sk

Čo sú hlavné témy, na ktoré sa Progresívne Slovensko v BBSK zameria?

Ide nám v prvom rade o čo najväčšie otvorenie samosprávy ľuďom, to PS presadzuje všade, nielen v Banskobystrickom kraji. Chceme ešte viac stransparentniť verejné obstarávania a zabezpečiť tým férovú suťaž a výber tej najlepšej možnosti. Zameriame sa tiež na výsadbu zelene a chceme zaviesť systém odmeňovania občanov, čo separujú odpad. Máme pripravené aj ďalšie plány a efektívne riešenia, ktoré citeľne skvalitnia život a bývanie v kraji každému občanovi a občianke v Banskobystrickom kraji. Verím, že aj vďaka Progresívnemu Slovensku bude tento kraj naďalej napredovať.

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrame alebo na Twitteri.

Budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním.

Aktivity a články

Progresívny júl

31. júl 2022

Zmení prelomenie Roe v. Wade svet pre ženy?

Lucia Plaváková, Simona Petrík, Beáta Jurík

História interrupcií na Slovensku a vývoj pokusov o ich sprísnenie

Simona Petrík

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť