Sme politické hnutie, ktorého cieľom je prezentovanie progresívnych riešení spoločenských problémov a spájanie ľudí, ktorí túto spoločnú predstavu zdieľajú.

Komunita

Akákoľvek snaha o zlepšenie spoločnosti a riešenie problémov okolo nás nemôže prebiehať v uzavretých, vzdialených spolkoch. Komunitné fórum je otvorený priestor, kde chceme diskutovať o spoločenských otázkach, hľadať nápady, argumenty, riešenia. Budeme radi, ak sa pridáte.

Hodnoty

Strach a presviedčanie, že veci nejdú inak, treba vytlačiť zo spoločenskej diskusie. Všade okolo seba vidíme príklady úsilia, šikovnosti a výsledkov zo strany jednotlivcov či organizácií. Pozitívna energia, ktorú okolo seba šíria, nemôže tvoriť len ojedinelé ostrovy pozitívnej deviácie, nemôže byť protipólom politiky. Naopak, musí sa preniesť do jej centra. Prečítajte si viac.

Progresivizmus

Klasické ideologické nálepky v našom kontexte nefungujú. Zásadnejšie delenie slovenskej politiky sa deje po línii konzervácie súčasného stavu oproti jeho zmene. Progresívne politické sily, ktoré tlačia na pozitívnu zmenu, na obnovu a posun vpred, a sily, ktorým napriek všetkým slovným tančekom vyhovuje status quo. Prečitajte si viac

Začnime hneď teraz

Poďme spolu hľadať nápady a riešenia problémov okolo nás

Predsedníctvo

Spájame ľudí, ktorí sa už viac nechcú obzerať späť, ale chcú prinášať progresívne riešenia problémov. Robia tak bez vidiny zisku alebo moci. Ženie ich vpred chuť ostať na Slovensku bez výčitiek.

Stanovy politického hnutia PS

Úplné znenie stanov politického hnutia Progresívne Slovensko si môžete stiahnuť na odkaze nižšie.