Články

Odovzdali sme podpisy na Ministerstvo vnútra

Na začiatku leta sme požiadali našich podporovateľov, či sú pripravení spolu s nami vytvoriť nové politické hnutie na Slovensku. Táto požiadavka sa stretla s obrovským nadšením. Hlásili sa k nám ľudia z celého Slovenska ale aj  zo zahraničia. Ponúkali nám pomocnú ruku.

Za pár mesiacov sa našim dobrovoľníkom podarilo vyzbierať veľké množstvo podpisov, takmer 13-tisíc. „Žiadna veľká zmena sa nikdy nezačala s platenými agentúrami a nikdy to tak ani nebude,“ povedal Ivan Štefunko člen prípravného výboru. Dobrovoľníci sa namiesto toho, aby počas leta oddychovali, zobrali a zadarmo zbierali podpisy po celom Slovensku.

Mesiace cestujeme po Slovensku. Budujeme veľké hnutie, založené na komunitách, ktoré sú naplnené talentovanými a inteligentnými ľuďmi. Rozumejú tomu, čo nefunguje a keď dostanú príležitosť urobia veľké zmeny. Treba týmto ľuďom dať hlas.

Nebudujeme ďalšiu stranu jedného muža, ďalšieho alfasamca. “Ja sama nie som hnutie. Ja som súčasťou hnutia. Toto hnutie je niečo, čo budujeme spolu. Na Slovensku je to unikát.“ povedala Irena Bihariová, členka prípravného výberu.

Progresívne Slovensko je alternatívou pre ľudí voči celej politickej scéne, na ktorej dnes jednoznačne chýba jasná progresívna, liberálna, pro-európska sila.

Plníme plán, ktorý sme si na začiatku určili. V septembri sme predstavili našu komplexnú víziu pre Slovensko a toto hnutie ju bude presadzovať. Naše ďalšie kroky budú snem, ktorý sa bude konať 20. januára v Žiline. Potom nás čakajú naše prvé voľby v novembri 2018 – komunálne voľby.