Články

Pavel Sibyla sa pridáva do PS

Bývalý šéf nadácie Zastavme korupciu, Pavel Sibyla sa od dnes stáva členom Progresívneho Slovenska.

“Pavel je odborník na korupciu, čo je vážny problém v našej krajine. Som veľmi rád, že sa pridáva do Progresívneho Slovenska a tak dopĺňa zostavu profesionálov v našom hnutí.” povedal predseda PS Ivan Štefunko.

Na tlačovej konferencii vystúpil aj Michal Truban, podpredseda PS, “Na Slovensku potrebujeme do politiky zapojiť čo najviac čestných ľudí a spraviť opäť z politiky miesto, kde sa rozoberajú riešenia a nie je to zápas populistov.”

“Nie som spokojný, ako je spravovaná naša krajina. Politici sa však tvária, že všetko je v poriadku. Nechcem sa tomu ďalej prizerať, chcem ich vymeniť.” uviedol Sibyla ako dôvod prečo sa rozhodol vstúpiť do politiky.

Sibyla potvrdil aj témy, ktorým sa bude venovať: “Tak ako vo svojich predchádzajúcich zamestnaniach, aj v Progresívnom Slovensku sa budem venovať téme boja proti korupcii, ale aj sociálnym témam.”

“Aj po desiatich rokoch vlády akože sociálno-demokratickej strany žije na Slovensku veľké množstvo ľudí, ktorí sa cítia byť na okraji spoločnosti. Či už kvôli svojmu nízkemu príjmu, zdravotnému znevýhodneniu alebo kvôli lokalite, v ktorej sa narodili. To sa musí zmeniť, inak budú naši občania ďalej hľadať lepší život v zahraničí.” doplnil Sibyla.

Pavel Sibyla bol šéfom nadácie Zastavme korupciu a bývalým riaditeľom odboru vnútornej politiky u prezidenta Andreja Kisku. Zároveň je to dlhoročný novinár a nositeľ Novinárskej ceny.