Otvoriť menu Otvoriť menu

Podpor nás

Strany by nemali byť uzavreté elitné spolky, ale mali by združovať čo najviac ľudí, ktorí zdieľajú spoločné hodnoty a predstavu o krajine.

Tvoj hlas sa počíta

Podpíš petície

Chceme modernú krajinu, ktorá je otvorená, solidárna, a na ktorú môžeme byť všetci hrdí. Chceme krajinu, ktorá má nádej.

Nechcem európsky biomasaker

Nemôžeme dovoliť, aby bola devastácia prírody a našich zdrojov naďalej natieraná na zeleno. Obnoviteľné zdroje sú jediná zelená energia, ktorá je klimaticky aj environmentálne udržateľná. No aby bola zelená energia naozaj zelená, musíme mať pravidlá, ktoré zabezpečia, že nebude dochádzať k ničeniu klímy a životného prostredia pod rúškom zelenej energie.

Podpísať otvorený list/petíciu

Otvorený list ministrovi školstva a vláde SR

Slovensko sa borí s nedostatkom miest v materských školách už viac ako 12 rokov a doteraz neprišlo zo strany vlád k žiadnemu systémovému riešeniu tohto problému. V Pláne obnovy sa opäť objavuje len riešenie formou budovania nových priestorov a kapacít pre materské školy. Do konca mája prebieha zápis detí do materských škôl a mnohí rodičia už teraz dostali od riaditeliek MŠ informáciu, že ich 3-ročné deti jednoducho nebudú môcť prijať práve z dôvodu nutnosti držania miesta pre predškolákov a predškoláčky. Odoslali sme preto otvorený list ministrovi školstva a vláde SR s jasne stanovenými, neodkladnými požiadavkami.

Podpísať otvorený list/petíciu

Žiadame vyhlásenie klimatickej núdze

Vyzývame Národnú radu Slovenskej republiky, aby neodkladne na Slovensku vyhlásila stav klimatickej núdze a zaviazala Vládu Slovenskej republiky prijať balík konkrétnych opatrení, ktorý zaviaže rezorty k zmenám v kľúčových sektoroch s cieľom výraznejšie znižovať emisie skleníkových plynov pre udržanie oteplenia na 1,5 °C a adaptovať sa na zmenu klímy. Ako prvý krok k dosiahnutiu tohto cieľa vyzývame Vládu SR, aby prihlásila k Zelenej obnove Slovenska.

Podpísať otvorený list/petíciu

Pomôžte ochrániť naše včely

Včely sú život. Bez nich, by sme si len ťažko vedeli dopestovať potraviny. S ich vyhynutím by zmizlo asi 80 percent kvitnúcich a iných kultivovaných druhov rastlín, a naše poľnohospodárstvo by utrpelo vážne škody. Až 75 percent plodín, ktoré pestujeme, je závislých práve na opeľovačoch. Aj preto vyhlásil Earthwatch Institute tento rok včely za najdôležitejšie žijúce tvory na Zemi. Nie je to vôbec prekvapivé. Napriek ich dôležitosti sú v ohrození. A to najmä v dôsledku našich činov. Málo kontrolované používanie nebezpečných pesticídov, odlesňovanie, klimatická zmena či nedostatok kvetov zapríčinili, že v posledných rokoch zmizlo takmer 37 percent včelích druhov a obrovské množstvo iných opeľovačov.

Podpísať otvorený list/petíciu

Klietka nie je záchrana

Tiger má byť kráľom džungle a nie mačkou zavretou v klietke. Žiaľ, na svete žije viac tigrov v zajatí, ako vo voľnej prírode. Namiesto ochrany ich prirodzeného prostredia z nich robíme domácich miláčikov na hranie. A keď vyrastú, veľa z nich zabijú kvôli zisku. Súčasťou problému je aj Slovensko. Existuje mnoho súkromných chovov, no málo záchranných staníc. V súkromnom chove žijú šelmy, medvede a primáty v zlých podmienkach. Tento trend sa iba zhoršuje.

Podpísať otvorený list/petíciu

Pridaj sa do hnutia PS

Staň sa členom/členkou

Chceš sa stať súčasťou príbehu Progresívneho Slovenska?

Chceš sa stať súčasťou progresívnej komunity ľudí, ktorým ide o posunutie Slovenska dopredu?

Chceš sa obklopiť ľuďmi s podobným zmýšľaním a pohľadom na svet?

Pridaj sa k nám.

PODPOR HNUTIE FINANČNE

Pomôž nám šíriť naše myšlienky!

Nestoja za nami oligarchovia ani finančné skupiny. Naše financovanie je postavené na malých podporovateľoch a podporovateľkách, ako si Ty! Iba vďaka Tvojej podpore sme schopní priniesť progresívne myšlienky ďalším ľuďom. Drobným jednorázovým alebo pravidelným darom máš aj Ty šancu prispieť k tomu, aby nás bolo počuť viac.

Pridaj sa

Dobrovoľníctvo

Aj ty môžeš pomôcť meniť Slovensko zdola. Pridaj sa do dobrovoľníckeho programu Progresívneho Slovenska.

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť