Články

Prípad Špirko: už je jasné, prečo Fico a Kaliňák nechcú odísť

Výpoveď a príbeh prokurátora Vasiľa Špirka hovorí o ďalšom závažnom podozrení zo zneužívania moci a páchania trestných činov najvyššími predstaviteľmi štátu. Ak sa jeho slová potvrdia, znamenalo by to, že žijeme v štáte, kde polícia na politickú objednávku šikanuje a zastrašuje nepohodlných ľudí.

“Špirkove informácie o Kaliňákovi a Počiatkovi sú mimoriadne závažné, ale ešte závažnejšie je podozrenie zo sabotáže zo strany štyroch najmocnejších ľudí slovenskej polície, ktorí mali Špirkovi vo vyšetrovaní zabrániť. Ak špičky polície zneužívajú moc na to, aby zabránili vyšetreniu závažných trestných činov politikov, ktorí ich nominovali, je to dôvod na ich trestný postih, ale aj na rozsiahlejšiu personálnu výmenu a zásadné systémové zmeny  vo fungovaní polície,” povedala Zuzana Čaputová, podpredsedníčka Progresívneho Slovenska.

“Ak sa jeho slová potvrdia, je pre nás všetkých zrozumiteľnejšie, prečo sa nechcú vzdať svojich postov. Stratili by totiž kontrolu nad vyšetrovaním samých seba,” povedala Čaputová.