fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny Silvester

Rok 2021

Ak chcete dostávať prehľad týždenných udalostí aj na Váš e-mail, môžete sa prihlásiť k odberu pod článkom.

Rok sa s rokom stretol, Matovič z nás bledol a Záborská ešte viac, vyleteli na mesiac. Krajčí so Sputnikom dume, "hádam sa ho niekto ujme". Fašisti po všetkých zbesilo hlúposti ručia, Sme rodinu reformy mučia a v Smere nech sa správne našu grafiku parodovať naučia. Úvodná rýmovacia vsuvka vám naznačila, že práve teraz čítate špeciálny newsletter Progresívneho Slovenska s názvom Rok 2021 v PS očami autora Progresívnych memes. Prajem príjemné čítanie.

(Jedná sa o satiru, berte prosím s nadhľadom. Veď je Silvester.)

Progresívne Slovensko v dvetisícdvadsiatomprvom do roka a do dňa (ako by povedal Braňo Vančo) ukázalo, že kus dobrej roboty sa dá praktizovať aj v pozícii mimoparlamentného subjektu (ono, keď si zoberiete tak konkurencia v tomto priestore je akurát tak reklama na psie granule, bez ľudí a oddelene). Po celý rok som vnímal určitých ľudí v PS ako smerom, teda hlasom vízie moderného a férového Slovenska. Aktivity, petície (vôbec nám nejde o to, že váš podpis chceme do databázy) a výzvy sa držali hesla súčasnej vládnej koalície: Robíme veci, ktoré majú zmysel. Či?

Na Slovensku nenájdete zelenšiu stranu, ako sme my. Príchod kráľovnej Instagram Reels a dobrodružky Tamary Stohlovej či 10. najaktívnejšieho europoslanca s výzorom milého suseda bývajúceho oproti Michala Wiezika sú zárukou, že s Martinom Hojsíkom (alebo Hrošíkom) budú spôsobovať šoky nejednému odporcovi progresu v zelených témach... možno to prinúti Mira Suju točiť viac videí, kde pôsobí ako hlavná postava z filmu Skrotená hora. Naši europoslanci (konkrétne Michal Šimečka a Hrošík) sú zelení aj inak, dokonalo zastúpili Michala Trubana ako odborníka na drogovú politiku a spustenie petície za dekriminalizáciu marihuany považujem iba za začiatok.

Envirometalistka Tamara a sused oproti Michal.

Nedá sa však nespomenúť ani ich samostatné iniciatívy Slovensko pre mladých a Klimatický šek. Prvá je súhrnom krokov, aby nám mladí ľudia nezačali utekať (potom, čo sa to vôbec naučia) do zahraničia. Druhá je zas efektívna forma finančnej podpory pre ľudí na kompenzáciu vyšších cien energií. Aké jednoduché, však? Netreba ani okrúhle stoly a pracovné skupiny pre obnovu dôvery v právny štát.

Aj takéto grafické skvosty musí tvoriť náš Social Media tím, keď potrebuje spoločnú fotku Šimečku a Hojsíka.

Dám sa zaočkovaťZa očkované Slovensko a Za povinné očkovanie boli POVINNÉ jazdy - navyše kyborg Lucia Plaváková bombardoval informačnými žiadosťami NCZI a taktiež prinášal informácie o vakcinácii - pre vás občanov a občianky. Rozhodli.sme, že stačilo.už a Igor musel svoj cocotte hrniec značky Premier vyhodiť. Počas cesty rokom sme nabrali so sebou Tomáša Valáška. Vďaka nemu má v aktuálne najsvätejšom mieste na Slovensku (čítaj parlament) liberalizmus svoje miesto a môžeme predkladať návrhy, ktoré majú za cieľ okamžite pomôcť rôznym skupinám obyvateľstva. Do koruny našej Ireny pribudol aj jeden jewel – Simona Petrík (na tú korunu sme ju spolu pripevnili sieťou).

Keby sa Anna Záborská o Hornú Nitru zaujímala ako o túžbu zakázať ženám ich práva, tak je z nej Silicon Valley. 72 hodín sme nepretržite stáli pred parlamentom, aby sme zabránili schváleniu nezmyselného zákona. Konečný neúspech lady kresťanskej politiky opísala ako návrat ducha komunizmu a vyhlásila, že zápas o pomoc tehotným ženám pokračuje. Nabudúce vás poprosím pani poslankyňa, aby ste si do diskusie (ktorá je aj tak s vami zbytočná) priniesli z Francúzska pravdivé a neskreslené argumenty, lebo inak vás naša Beáta Jurík (ktorá si tie francúzske zdroje rozhodne nehádže do google prekladača) znova nachytá a poštve všetky, ako by povedali chlebíčkoví seladóni Maroš Kramár a Oliver Andrásy nahnevané a nepohladkané feministky. Naopak v Ženskom balíku žiadne nachytanie nie je. Obsahuje totiž iba odborné riešenia (nielen) pre ženy. Keď si to dáme do kuriérskej reči, naše ženy vám ho doručili na presnú adresu a čas. Keby to bolo na koalícii, tak ho čakajte niekedy medzi pondelkom a nedeľou, Bratislavou až Sobrancami od 7:00 do 19:00. Alebo by nebol doručený.

Predstavovanie ženského balíka, 1918 kolorizované.

Nedá sa nezabudnúť na našu vedúcu zájazdu Irenu Bihariovú. Jej každodenná práca zapríčiňuje to, že PS-ko je stále relevantným hnutím. Reprezentovala nás v televíznych diskusiách i početných stretnutiach mimo kamier, kde ťahala za nitky v náš prospech a aj prospech Slovenska. Ďakujem.

Takto Irena ťahala za nitky.

Na moje prekvapenie sme vydržali dva roky bez pokušenia vo forme volieb. Sme o niečo skúsenejší/ie, trpezlivejší/ie, aktívnejší/ie a precíznejší/ie. Jediné čo nám chýba je nejaký/á sugar daddy/sugar mommy, ktorí by za nás ťahali hypky. Ale môžete sa nimi stať aj vy, keď nám prispejete. Ak ste vydržali dočítať zhrnutie až sem, gratulujem – môžete si zaspievať hit od spievajúceho kaderníka Martina Kittnera, Čítam ťa rád. Na záver ľudová múdrosť: Ak si ty blázon, nemysli, že je i druhý!

Dopočutia.

S láskou
Progresívne memes

PS.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrame alebo na Twitteri.

Budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním.

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť