fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny týždeň

11. september 2022

Štyri nefunkčné ministerstvá, žiadny plán na zvládnutie energetickej krízy, žiadna istota podpory parlamentu. Toto je bilancia slovenskej vlády týždeň po odchode jednej z koaličných strán. 

Na tlačovke sme reagovali na situáciu vo vláde a prišli s našim pohľadom na riešenia pre rast cien energií. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík napísal o nekonaní vlády v tejto oblasti konkrétnejšie a náš predseda a podpredseda EP poskytol portálu Aktuality.sk rozsiahly rozhovor.

1. Na štvrtkovej tlačovej besede sme predstavili závery rokovania predsedníctva PS. Predseda hnutia a podpredseda EP Michal Šimečka vyhlásil, že od Hegerovej vlády žiadame do NR SR predložiť plán pomoci ľuďom s cenami energií. Pokiaľ tak neurobí, mal by Heger požiadať parlament o dôveru vláde.

Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková pripomenula, že stojíme asi pred najťažšou zimou od vzniku Slovenska a podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík priblížil naše návrhy opatrení na zvládnutie energetickej krízy.

Tlačovku uzavrel podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek, ktorý poukázal na to, že ak by Západ teraz prestal s vojenskou pomocou, tak tu do pár mesiacov máme totálnu porážku Ukrajiny a možno aj ruské vojská na našej hranici, kvôli čomu by sme museli okamžite zvýšiť naše výdavky na obranu.

2. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík v komentári Denníka N analyzuje nezvládnutie energetickej krízy na Slovensku podrobnejšie. Poukazuje na opatrenia, ktoré prijali iné európske krajiny, keďže ich vlády svoj čas nemrhali osobnými spormi. Výsledkom je, že v praxi vláda nemá riešenie a nedokáže participovať ani na vyjednávaní celoeurópskeho postupu.

3. Náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka poskytol rozhovor pre Aktuality.sk. Priblížil, čo si myslí o rozpade vlády, sklamaní z nej aj o možných predčasných voľbách. S redaktorom hovorili aj o ambíciách PS a o nových odborných kapacitách, ktorých mená v najbližších týždňoch predstavíme.

4. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek v Téme dňa (od 45. minúty) hovoril o stretnutí Putina so Si Ťin-pchingom aj o tom, aké sú čínske záujmy pri ruskej vojne na Ukrajine.

5. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka a podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík skritizovali výsledky rokovania ministrov hospodárstva EÚ.

6. Beáta Jurík napísala o rozšírení povedomia o téme menštruačnej chudoby aj o našom prieskume. 

7. O kompenzačných schémach pre firmy a domácnosti píše podpredseda PS Michal Truban a varuje pred opakovaním scenára z pandémie.

8. Na likvidačný nárast výdavkov škôl kvôli cenám energií upozorňuje Ingrid Kosová.

9. Tamara Stohlová píše o novom najhorúcejšom lete a extrémnych suchách, ktoré tento rok viacerým otvorili oči v naliehavosti klimatickej krízy.

10. Michal Wiezik priblížil dôvody snahy o vyradenie primárnej biomasy zo zoznamu obnoviteľných zdrojov energie na úrovni EÚ.

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť