fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny týždeň

19. jún 2022

Učitelia a učiteľky na Slovensku požadujú adekvátne ohodnotenie svojej práce tak, aby mohli pokryť aspoň svoje základné životné náklady. Igor Matovič označuje sám seba za Žida 21. storočia a musí sa vyrovnávať s faktom, že nie všetci poslanci a poslankyne sú ochotní/é hlasovať s fašistami.

My v PS zvýšenie platov učiteľov a učiteliek podporujeme, predseda hnutia a podpredseda EP Michal Šimečka poskytol viacero rozhovorov a spolu s ďalšími vyrazil do regiónov. Za odvolanie Sulíka nebude hlasovať náš poslanec a podpredseda Tomáš Valášek - vysvetlil prečo.

“Ja tu zastupujem učiteľov a učiteľky, ktoré sú už naozaj nahnevané. Ak sa vláda nerozhýbe, už na jeseň budú v niektorých školách veľké problémy s výučbou,” vyhlásila členka predsedníctva PS a odborníčka na školstvo Ingrid Kosová na našej tlačovke v stredu

Vláda musí okamžite prestať robiť z učiteliek a učiteľov rukojemníkov, navýšenie platov min. o 10 % si jednoznačne zaslúžia. A nielen to - zaslúžia si aj lepšie pracovné podmienky či podporu svojho ďalšieho vzdelávania. Tieto a mnohé ďalšie riešenia žalostného stavu slovenského školstva ponúkame v našom Učiteľskom balíku

Podpredseda PS Tomáš Valášek na tlačovke vyzval ministrov financií a školstva, aby čím skôr ukončili svoje spory a začali konať. Člen predsedníctva PS a spolupredseda Mladých PS Dávid Dej zase upozorňuje, že jedine vzdelaná krajina má budúcnosť. Zodpovední politici a političky by si to mali uvedomovať.

Do regiónov vyrazila naša delegácia: predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka, podpredsedníčka a kancelárka Lucia Plaváková a členka predsedníctva Simona Petrík. Navštívili viaceré mestá východného Slovenska, stretli sa so zástupcami/kyňami samospráv, hovorili s učiteľmi a učiteľkami o ich pracovných a finančných podmienkach . V Košiciach nevynechali centrá pre ľudí, ktorí ušli pred vojnou na Ukrajine, kde sa informovali o aktuálnej situácii. 

Michal poskytol aj viacero rozhovorov, v relácií Braňo Závodský naživo poďakoval za narastajúcu podporu PS a vyjadril názor, že Matovič by mal z postu ministra financií odísť, čo by pomohlo k riešeniu ďalšej vládnej krízy. V .týždni zase hovoril o svojej kariére v EP, identite PS či o dianí na slovenskej politickej scéne dnes a v budúcnosti.

V TA3 sa stretol s M. Kaveckou z Oľano, V. Marcinkovou zo SaS a D. Sakovou z Hlasu, debatovali o možnom neschválení Matovičovho balíčku aj o budúcnosti vládnej koalície.

Podpredseda PS a poslanec NR SR Tomáš Valášek v komentári pre SME priblížil, prečo nebude hlasovať za odvolanie ministra hospodárstva. Tomáš má silné výhrady k Sulíkovým názorom na klimatickú krízu či pôvodný postoj k embargu na ruskú ropu, myslí si ale, že odvolávanie v tomto prípade nie je na mieste.

V najnovšom prieskume Progresívne Slovensko dosiahlo podporu 9,9 %Ďakujeme!

Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková a členka predsedníctva PS Simona Petrík ponúkajú Milanovi Krajniakovi vylepšenie jeho dôchodkovej reformy. Reagovali tiež na jeho návrh na zavedenie otcovského voľna v období prvých dvoch týždňov po narodení dieťaťa.  

Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková a členka predsedníctva PS Beáta Jurík vyzvali ministra zdravotníctva na sprístupnenie darovania krvi pre gejov.

Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík upozorňuje na kruté podmienky transportov živých zvierat. Aj členka predsedníctva Tamara Stohlová vyzýva na ich obmedzenie do najväčšej možnej miery. 

Podpredseda PS Michal Truban upozornil, že Hegerov človek a šéf Tiposu Kaňka musí byť odvolaný, je totiž obvinený z rozsiahlej daňovej trestnej činnosti. Kaňka v stredu oznámil, že vo funkcii končí.

Člen predsedníctva PS Michal Sabo zverejnil otvorený list Borisovi Kollárovi v súvislosti so zlým hospodárením so zdrojmi v Národnej rade, ktorej je Kollár predsedom.

Člen predsedníctva PS a europoslanec Michal Wiezik vo videu hovorí o budúcnosti poľnohospodárstva a pestovaní repky bez chémie.

Progresívni veriaci v otvorenom liste vyzvali Igora Matoviča na ospravedlnenie sa obetiam holokaustu. 

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Aktivity a články

Progresívny júl

31. júl 2022

Zmení prelomenie Roe v. Wade svet pre ženy?

Lucia Plaváková, Simona Petrík, Beáta Jurík

História interrupcií na Slovensku a vývoj pokusov o ich sprísnenie

Simona Petrík

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť