fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny týždeň

20. november 2022

Hnutie Sme rodina sa tento týždeň opäť vyhrážalo odchodom z koalície. Verejnosť asi viac zaujalo obvinenie ich kandidáta z korupcie, ale tiež Kollárova najnovšia snaha znížiť tresty za ekonomickú trestnú činnosť.   

V PS sa sústredíme aktuálne problémy ľudí na Slovensku, preto sme predstavili nového odborníka na sociálne veci a spustili výzvu Nestojme si na kábli. Náš podpredseda Tomáš Valášek poskytol viacero rozhovorov k udalosti v Poľsku. 

1. Tomáš Hellebrandt je našim novým odborníkom na sociálnu a ekonomickú oblasť. Predstavil sa na pondelkovej tlačovke, kde priblížil svoje pracovné skúsenosti aj motívy vstupu do nášho hnutia. “Ponúkam Excel a empatiu,” povedal. Tomáš rozumie dátam a analýze, ale tiež potrebe postaviť sa za slabších

“Tieto slová súznia s hodnotami PS - záleží nám na zodpovednom prístupe k spoločným zdrojom, podporujeme slobodu a podnikavosť, ale nezabúdame na tých, ktorí sú slabší či znevýhodnení,” poukázal náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka.

2. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík a europoslanec Michal Wiezik spustili dôležitú kampaň Nestojme si na kábli. V PS vieme, ako Slovensko vymotať z energetickej krízy a zabrániť nasledujúcej - potrebujeme sa odstrihnúť od fosílnych palív a zamerať sa na zelené zdroje energie. Túto zimu je tiež kľúčové pomôcť domácnostiam s účtami za energie. Preto aj vy môžete podpísať výzvu vláde. Iba náš spoločný tlak pomôže k tomu, aby si Slovensko nestálo na kábli a konalo. Na nestojme.sk nájdete tiež tipy, ako ušetriť energiu u vás doma. 

3. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek bol hosťom relácie RTVS, hovoril o globálnej aj slovenskej bezpečnosti v súvislosti s dopadom rakety na poľské územie. Ako bývalý veľvyslanec pri NATO sa k situácií vyjadril aj v Téme dňa na TA3, v relácii Braňo Závodský naživo a tiež pre HN online. O dianí na Ukrajine a ruskom bombardovaní hovoril v štúdiu TV JOJ, televízii tiež poskytol svoje stanovisko v téme odluky cirkvi od štátu.

4. Čo pre nás v PS znamená 17. november, zistíte vo videu. Mladí PS zase vo svojom videu pripomenuli, že budúcnosť Slovenska je aj v našich rukách a musíme o ňu bojovať. 

5. Rozhovor pre HN online poskytol spoluzakladateľ PS Ivan Štefunko. Hovoril o komunálnych voľbách, o našom pokroku aj o nových odborníkoch v hnutí.

6. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková sa zúčastnila stretnutia Rainbow academy a popísala, ako v praxi vyzerá vymazávanie LGBTI+ ľudí z verejného života. Rozhovor poskytla portálu Brainee.sk.

7. Štefan Kišš pre Denník N napísal o svojej práci na Útvare hodnoty za peniaze a o zmenách, ktoré sa mu podarilo presadiť pre zodpovedné narábanie s verejnými financiami.

8. Toto u nás nechceme, píše Beáta Jurík o situácii v poľských žien, ktoré sa kvôli absurdnej potratovej legislatíve boja otehotnieť.

9. Poslanecký sľub do mestského zastupiteľstva Bratislavy tento týždeň zložili Lucia Plaváková, Dávid Dej, Michal Sabo, Adam Sarlós, Matej Vagač aj Dana Kleinert.

10. Podpredseda PS Michal Truban upozornil na vyjadrenie EK, podľa ktorého Matovič a Sme rodina ohrozujú čerpanie stoviek miliónov eur z Plánu Obnovy. 

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť