fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny týždeň

25. september 2022

Veľká časť Slovenska naďalej žije v neistote a obavách z nadchádzajúcej zimy. Pritom sa ešte všetci musíme prizerať, ako Boris Kollár so Smerom, Hlasom a fašistami ovládol parlament a blokuje zmeny, ktoré by mu zobrali možnosť chrániť jeho ľudí. 

V PS sme tento týždeň išli podporiť našich kandidátov a kandidátky do komunálnych a župných volieb na východe a neskôr aj v Bratislave. Venovali sme sa aj slovenskej justícii a možnosti úpravy §363.

1. Za kandidátmi a kandidátkami, ktorých podporujeme na východe Slovenska vyrazili predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka aj naša podpredsedníčka Lucia Plaváková. Zastavili sa v Banskej Bystrici, kde na primátorku kandiduje Diana Javorčíková, neskôr sa stretli s kandidátom na primátora Prešova Ferom Oľhom. Michal na východe diskutoval s kandidátmi na primátorov: v Poprade je to Fero Majerský, v Michalovciach Milan Kaplan a v Humennom Slavomír Novák.  Diskusiu stihli aj v Spišskej Novej Vsi, navštívili Košice, Sninu či Levoču. Na výjazde vyjadrili podporu naším kandidátom a kandidátkam v spojených komunálnych a župných voľbách, všetkých ich nájdete na https://www.dasato.sk/sk/.

2. Na petržalskom pikniku sme vo štvrtok predstavili našich kandidátov a kandidátku do mestského zastupiteľstva za Petržalku - podpredsedníčku PS Luciu Plavákovú, Michala Saba a Adama Sárlosa. Michala a Luciu môžete voliť aj do župného zastupiteľstva. Sobota sa zase niesla v znamení Dobrého trhu, kde ste mohli stretnúť ďalších našich bratislavských kandidátov a kandidátky. Aj náš predseda, ktorý na pikniku diskutoval s Matúšom Vallom, v sobotu prišiel podporiť Mateja Vagača v kandidatúre na starostu Starého mesta. Podporil aj množstvo skvelých ľudí, ktorí sa za PS uchádzajú o možnosť spraviť z Bratislavy moderné, zelené a otvorené mesto.

3. Branislav Vančo píše o našom návrhu na úpravu paragrafu 363. Dva pokusy o obmedzenie tohto paragrafu už Boris Kollár v parlamente zablokoval. Maroš Žilinka, známy zneužívaním tejto kompetencie, je totiž Kollárovým nominantom. Naša novela zákona teraz dáva Igorovi Matovičovi a hnutiu OĽaNO možnosť reparátu na prijatie tak potrebnej úpravy právomocí generálneho prokurátora.

4. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík v komentári pre Aktuality.sk píše o novom ministrovi hospodárstva Hirmanovi a o výzvach, ktoré ho čakajú.  

5. K Putinovej mobilizácii sa pre TA3 aj pre Hospodárske noviny vyjadril náš podpredseda a poslanec Tomáš Valášek.

6. Na pokus uzákoniť povinnosť pochovávania všetkých potratených plodov upozornila podpredsedníčka PS Lucia Plaváková.

7. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka poskytol rozhovor Denníku N aj TASR.tv

8. V piatok usporiadali diskusiu Mladí PS, predstavili svojich kandidátov a kandidátky do komunálnych volieb v Bratislave.

9. Náš odborník na dopravu Martin Pekár píše o amatérskom prístupe vlády v kauze Skytoll.

10. Tamara Stohlová a Michal Sabo v rámci Globálneho klimatického štrajku vyzývajú ľudí, aby išli voliť v komunálnych a župných voľbách.

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť