fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Dohoda na predčasných voľbách existuje, hoci na jej schválenie si musíme počkať do posledného možného termínu - 31. januára. Náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka upozorňuje, že septembrový termín zďaleka nie je pre Slovensko dobrý. Prinesie mesiace zbytočnej agónie navyše a paralýzu fungovania štátu a za akú cenu? Výsledkom bude iba rast extrému a Fica. 

“Nedáva zmysel, aby odvolaná vláda, ktorá stratila dôveru v decembri 2022, vládla prakticky ďalších 10 mesiacov,” napísal Michal. Zároveň však zdôraznil, že naše hnutie je pripravené priniesť kvalitný program, nech budú voľby kedykoľvek a rady odborníkov a odborníčok aktívne rozširuje už dnes.

1. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka zagratuloval k víťazstvu v českých prezidentských voľbách Petrovi Pavlovi a vyzdvihol, že slušnosť a férovosť opäť raz porazili populizmus a klamstvá. Osobne prišla Pavlovi zablahoželať aj prezidentka Čaputová.

2. Oskar Dvořák v komentári pre Aktuality.sk poukázal na dôsledky nefungujúcich ambulancií na financie, zdravie a životy. Upozornil tiež, že Slovensku hrozí prepadnutie stoviek miliónov eur kvôli meškaniu s výstavbou nemocnice. 

3. “Odstúpte pani Šofranko,” vyzýva Ingrid Kosová poslankyňu OĽaNO, ktorá vo Fonde na podporu vzdelávania zneužíva moc a marí transparentné výberové konanie.

4. Na hroziacu vysokú pokutu pre Slovensko za nebezpečné skládky odpadu upozornil podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík. Na krku máme kvôli nečinnosti kompetentných žalobu aj vážnu reputačnú škodu.

5. Branislav Vančo na tému referenda, jeho zneužívania aj možností zlepšenia diskutoval v relácii Institutu pro politiku a společnost. 

6. Podpredseda PS Michal Truban vyspovedal nášho experta Štefana Kišša. V podcaste hovorili o Štefanovej profesijnej dráhe v štátnej správe aj o tom, čo brzdí Slovensko v rozvoji. 

7. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková poukázala na rozsudok ESĽP v prípade obmedzovania prístupu ku detskej knihe, ktorá zobrazuje páry rovnakého pohlavia.

8. Ivan Štefunko v rozhovore pre Topky.sk hovorí o piatich rokoch PS, o hodnotovom ukotvení strany aj o vznikajúcich politických subjektoch.

9. Europoslanec Michal Wiezik v Európskom parlamente vyzval na zvrátenie úbytku voľne žijúcich opeľovačov a ochranu biodiverzity. 

10. Ondrej Prostredník upozornil na výrok pápeža o tom, že homosexualita nie je zločin. Adresoval ho Sudánu, no poučenie si určite vie zobrať aj Slovensko.

Pre exkluzívny obsah každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Aktivity a články

Progresívny týždeň

5. marca 2023

Progresívny týždeň

26. februára 2023

Progresívny týždeň

19. februára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť