fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Progresívny týždeň

6. november 2022

Národná rada tento týždeň nerokovala, hoci sa správa o hackerskom útoku ukázala ako nepravdivá. Otázka schválenia rozpočtu teda stále visí vo vzduchu a nezdá sa, že by sa predseda vlády a minister financií zvlášť ponáhľali ju riešiť.

V PS sme rozšírili naše rady o nového odborníka Štefana Kišša, ktorého vám v tomto vydaní Progresívneho týždňa predstavíme.

1.  Najnovšou posilou Progresívneho Slovenska je jeden z top ekonómov v krajine a donedávna šéf ÚHP Štefan Kišš.

“Števo do PS prináša 17 rokov skúseností s riadením verejných financií. Spoločne budeme pracovať na tom, aby sme ľuďom na Slovensku ukázali, že politika sa dá robiť odborne, kompetentne a pre všetkých ľudí,” vyhlásil náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka vo štvrtok. Sám Štefan na tlačovej konferencii predstavil svoju víziu aj dôvody prijatia našej ponuky. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková vyzdvihla, že so Štefanom pripravíme kvalitné sociálne opatrenia založené na dátach a najlepšej praxi.

2. Po oznámení svojho vstupu do politiky a do PS Štefan poskytol viacero rozhovorov. Pre Denník N priblížil svoje rozhodnutie a to, ako vidí svoju budúcnosť v našom hnutí. V Rozhovoroch ZKH zase hovoril o práci na ÚHP, ale aj o frustrácii, ktorú v úrade dlhšie prežíval. Priblížil tiež svoj postoj k viacerým ekonomickým otázkam, vrátane rozpočtu. Pre TV JOJ zase zhrnul top priority, na ktorých musíme pracovať pre zvýšenie kvality života ľudí.  Rozhovor poskytol aj Pravde, kde okrem iného vysvetlil, aké sú problematické časti predstaveného rozpočtu na rok 2023.

3. Po náročných debatách v médiách sme si pre Štefana pripravili otázky aj my. Náš rozhovor je iný - nepýtame sa na finančné prognózy ani daňové zaťaženie, nášho špičkového ekonóma v ňom spoznáte po ľudskej stránke.

4. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík vo svojom komentári pre Denník N píše o riešeniach energetickej krízy, ktoré sú známe, no vláda ich ignoruje. Poukazuje pritom na výsledky najnovších štúdií, ale aj na prax podnikateľského sektora. 

5. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková sa zúčastnila stretnutia s eurokomisárkou Věrou Jourovou a spoločne s ďalšími zástupcami a zástupkyňami LGBTI+ hovorili o možnostiach zlepšenia situácie na Slovensku. 

6. Podpredseda PS a poslanec NR SR Tomáš Valášek upozorňuje, že Slovensku hrozí medzinárodný škandál v súvislosti so zisteniami o zásobovaní ruskej armády. 

7. Ondrej Prostredník k obežníku arcibiskupa Oroscha poskytol vyjadrenie pre Denník N a vo svojom príspevku jeho konanie odsúdil. 

8. V ďalšej časti eduseriálu Ingrid Kosová približuje rešpektujúcu formu vzdelávania, založenú na komunikácii, spolupráci a rovnosti všetkých detí. 

9. Jana Hanuliaková upozorňuje, že viacerým samosprávam budú chýbať financie, pokiaľ im vláda čím skôr nepomôže zvládnuť energetickú krízu.

10. Spolupredsedníčka Mladých PS Gréta Gregorová v Klube pod lampou diskutovala na tému mladí v politike. 

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť