fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Reakcie na aktuálne dianie vo vládnej koalícii

Progresívne Slovensko

Vládna koalícia nemôže s našim hlasom počítať automaticky, so Smerom a Hlasom však hlasovať nebudeme.

"Vládna koalícia nemôže počítať s hlasom Tomáša Valáška automaticky. Hlas Tomáša Valáška nesmie byť považovaný za akýsi bianco šek pre túto vládnu koalíciu a už vôbec sa ním nemôže niektorá strana koalície pri sporoch a vzájomných vydieraniach zastrešovať. Na druhej strane platí, že ak má táto vláda viesť protikorupčný zápas, tak s Borisom Kollárom a jeho minulosťou je to takmer nemožné, na čo sme opakovane upozorňovali aj napríklad pri jeho nominácii riaditeľa Slovenskej informačnej služby," upozornila predsedníčka PS Irena Bihariová.

"Ja som z tejto koalície už dávno odišiel. Nie dnes, nie včera, pred vyše pol rokom. Na tomto stave sa nič nemení ani nezmení. Nie som otvorený ponukám, nemám záujem o žiadne pozície v tejto koalícii, plnou silou sa venujem budovaniu alternatívy. Aby si slovenský volič nemusel v budúcich voľbách vyberať medzi touto koalíciou, so všetkými jej kiksami a prešľapmi a parlamentnou opozíciou, s jej biľagom korupcie a fašizmu.

Nebudem však hlasovať ani s opozičnými stranami ako Hlas a Smer za odvolanie premiéra, pretože s korupčníkmi a extrémistami sa nepaktuje. Zostávam naďalej nezaradeným poslancom a budem robiť presne to, čo doteraz: zodpovednú, konštruktívnu opozíciu. To v praxi znamená, že budem predkladať kvalitné návrhy zákonov ako tie štyri, ktoré máme na programe súčasnej schôdze, a podporím kvalitné návrhy z rúk vládnej koalície, presne tak, ako som to robil doteraz," uviedol člen predsedníctva a poslanec za PS Tomáš Valášek.

"Súčasná vládna koalícia sa nemôže vyhovárať na nikoho - disponuje ústavnou väčšinou, zvolila si generálneho aj špeciálneho prokurátora, dosadila šéfov polície, či SIS. Ak to celé skončí zle - prepadom dôvery v právny štát, zničenou povesťou Slovenska v EÚ a návratom Fica - bude to zodpovednosť tejto vlády a nikoho iného. Nedovoľme, aby sme neschopnosťou našich politikov nastaviť dobré pravidlá a hlavne ich nedodržiavaním spochybnili dobré meno Slovenska v Európskej únii a zaradili sa medzi krajiny ako je Maďarsko či Poľsko," zakončil podpredseda a europoslanec za PS Michal Šimečka.

Celé vyjadrenie predsedníčky PS a ďalších členov predsedníctva nájdete v zázname TB na Facebooku PS.

Budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním.

V Bratislave, 21. septembra 2021

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť