Články

Rodinkársky výber šéfa SIS je obrovská chyba

Vláda Igora Matoviča včera súhlasila s návrhom na vymenovanie nového riaditeľa SIS. Mal by sa ním stať brat koaličného poslanca zo strany Sme rodina, Vladimír Pčolinský. Obsadzovanie tak dôležitých pozícií rodinnými príslušníkmi iba na základe politických dohôd je najhoršia možná prax.

“Obsadiť tak citlivú a dôležitú pozíciu, akou je riaditeľ SIS, bez akéhokoľvek náznaku riadneho výberového procesu, bez zapojenia kontrolných výborov NR SR a bez snahy o odpolitizovanie vedenia tajnej služby nie je nič iné než obrovské sklamanie.” povedal na túto tému predseda PS, Michal Truban.

Špeciálne v krízovom čase potrebujeme profesionálne bezpečnostné zložky štátu. Na situáciu reagoval aj odborník na bezpečnosť PS, Martin Dubéci: “Z kľúčovej bezpečnostnej pozície je opäť politická trafika, v mene koaličnej stability. Šéf spravodajskej služby vzišiel zo strany, ktorej predseda sa len pred pár dňami fotil s Nočnými vlkmi, hrdo spolupracuje s krajnou pravicou po celej Európe a nemá problém s fašistami vo vedení kontrolných výborov NR SR.”

Slovensko si volilo vo voľbách zmenu k lepšiemu v transparentnosti, profesionalite a kontrole pri riadení štátu. Týmto krokom terajšia vláda vydáva presne opačný signál.

Pridať komentár