Články

Stredoeurópske strany dnes podpísali deklaráciu o spolupráci

Stredoeurópske progresívne a liberálne strany dnes v Bratislave podpísali deklaráciu o spolupráci

Lídri strán a hnutí Progresívne Slovensko, Nowoczesna (Poľsko), Momentum (Maďarsko) a NEOS (Rakúsko) dnes v Bratislave podpísali deklaráciu o spolupráci.

Naši občiania si zaslúžia viac. Naše politické hnutia sa spájajú v boji za inú strednú Európu, takú, ktorá je v súlade so svojou európskou identitou a hodnotami, a s ambíciou viesť obnovu európskeho projektu, nie mu nešikovne hádzať polená pod nohy.

Kľúčové výzvy súčasnosti sú európske, nie národné alebo regionálne. Bezpečnostné hrozby, či už vyplývajúce z expanzívnych  ambícií Ruska alebo z terorizmu, sa môžeme zvládnuť iba spoločne. Dlhodobé výzvy súvisiace so zmenou klímy, migračnými tokmi alebo technologickými rozvratmi sa dajú zvládnuť iba spoločne. Naše ekonomiky budú prosperovať len vtedy, ak bude naša prosperita zdieľaná.

Na presadenie odlišnej strednej Európy naše hnutia začínajú novú regionálnu iniciatívu „Nová stredná Európa“ ako platformu pre dialóg a spoločnú politickú akciu medzi našimi príslušnými hnutiami a občanmi. Prostredníctvom „Nove strednej Európy“ naše hnutia sa budú pravidelne radiť, formulovať spoločné stanoviská voči našim vládam a partnerom v Európe a budú pracovať na spoločnej a komplexnej vízii strednej Európy v EÚ.

Pridať komentár