fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Toto vám neprejde!

Progresívne Slovensko

Októbrová schôdza Národnej rady SR sa začína dnes o 13:00. Presne v tomto čase sa začína náš nepretržitý 72-hodinový štafetový protest TOTO VÁM NEPREJDE! pred slovenským parlamentom. Počas 72 hodín sa pred Národnou radou vystrieda 72 ľudí, mnoho známych osobností, aktivistov a aktivistiek - všetkých tých, ktorí odmietajú, aby bolo siahané na ženské práva. Akcia bude prebiehať aj online formou – nepretržitým livestreamom na našom Youtubovom kanáli.

Naživo: TOTO VÁM NEPREJDE! (72-hodinový štafetový protest pred NR SR) - YouTube

PETÍCIA

Štafetový protest je reakciou na návrh zákona, ktorého cieľom je obmedziť ženám prístup k bezpečným interrupciám. Spolu so 72-hodinovým protestom ale spúšťame aj našu petíciu. Podpisom petície môžete poslancom a poslankyniam ukázať, že nechceme aby obmedzovali sexuálne a reprodukčné práva žien.

www.totovamneprejde.sk

Hlavným dôvodom našich aktivít, spojeným s trvaním štafetového protestu je “čas na rozmyslenie“, ktorý pretláča pani Záborská, aby ženy interrupciu nestihli. Pôvodných 96 hodín teraz menia na 72 a to prezentujú ako kompromis. My si myslíme, že 72 hodín je presne o 72 viac, ako je potrebné. Ženy sú svojprávne bytosti, ktoré sa vedia rozhodnúť aj bez časovej lehoty.

Okrem toho hrozí aj cenzúra informácií ohľadne umelého prerušenia tehotenstva a parlament navyše plánuje od žien žiadať intímne informácie, ktoré sú pre medicínsky zákrok irelevantné. Proti tomuto zákonu sa ozvalo aj 170 slovenských lekárov a lekárok, pretože ho považujú za nekorešpondujúci s realitou a najlepšou praxou.

Náš štafetový protest spolu s petíciou má za cieľ ukázať, že Slováci a Slovensky nič z tohto nechcú. Ženy nepotrebujú, aby na nich niekto tlačil, hovoril im kedy a ako sa majú rozhodnúť. Ženy majú právo na súkromie aj slobodný prístup k informáciám a tiež ochranu zdravia. Ukážme poslancom a poslankyniam, že toto im neprejde, pretože ženské práva sú ľudské práva a my odmietame ich obmedzovanie!

Budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním.

V Bratislave, 19. októbra 2021

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť