Články

Vyzbierali sme 10-tisíc podpisov potrebných pre vznik politického hnutia

Politické hnutie Progresívne Slovensko dnes na tlačovej konferencii oznámilo, že vyzbieralo 10-tisíc podpisov potrebných pre vznik politického hnutia. „Týmto napĺňame ďalší míľnik v našom pláne, ktorý smeruje k vytvoreniu alternatívy voči súčasnej vyprázdnenosti politiky,” povedal Ivan Štefunko, líder vznikajúceho hnutia.

Na rozdiel od iných politických projektov v minulosti prebehol zber podpisov kompletne v réžii dobrovoľníkov a sympatizantov hnutia. „Stovky ľudí po celom Slovensku, desiatky hodín strávené v uliciach Slovenska. Som veľmi hrdý, že sa nám podarilo splniť to, čo sme si predsavzali – postaviť politické hnutie odspodu, založené na ľuďoch,” dodal Štefunko.

Zber podpisov bude ešte pokračovať v priebehu septembra. Podľa Štefunka chcú využiť ešte aktivitu na priamy kontakt s potenciálnymi voličmi.

Ideová konferencia v polovici mesiaca

Zber podpisov nebola jediná aktivita, ktorou sa Progresívne Slovensko v posledných mesiacoch zaoberalo. „Ako sme avizovali, spolu s budovaním štruktúr a formálnym vznikom PS ide ruka v ruke programová práca. Chceme prezentovať jasnú predstavu o tom, ako posunúť Slovensko vpred,” povedal Štefunko.

Medzinárodná “Ideová konferencia Progresívneho Slovenska” sa uskutoční 18. septembra v Bratislave. PS bude na nej prezentovať dlhodobú víziu rozvoja Slovenska a následne o nej bude debatovať s dvoma stovkami mienkotvorcov a zástupcov stavovských a profesijných združení.

Konferencie sa zúčastnia aj zástupcovia progresívnych síl z Francúzska (En Marche!) či strednej Európy. Hlavným zahraničným hosťom, ktorý vystúpi aj s hlavným prejavom, bude Guy Verhofstadt, líder frakcie liberálov v Európskom parlamente.