fbpx
Otvoriť menu Otvoriť menu

Pomôžte nám presadiť návrh zákona o životných partnerstvách

Progresívne Slovensko

V parlamente sa blíži moment hlasovania o našom návrhu zákona o životnom partnerstve. Hoci súčasné zloženie parlamentu rovnosti všetkých ľudí na Slovensku veľmi nepraje, je dôležité poslancom a poslankyniam ukázať, že ich úlohou je slúžiť a pomáhať k lepšiemu životu všetkým ľuďom na Slovensku. Zavedenie životného partnerstva je presne takýmto opatrením. Nemusia ani spraviť veľa. Návrh sme pripravili, stačí zaň zdvihnúť ruku.

Skúsme poslancom a poslankyniam ukázať, že je tu veľa ľudí, ktorým na rovnosti a právnej ochrane všetkých párov a rodín záleží. Zapojte sa to našej výzvy a pošlite list poslancom a poslankyniam.

Krok 1: Skopírujte nasledujúci text, ktorý použijete pri odoslaní e-mailu:

Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec,

obraciam sa priamo na Vás, zástupcu či zástupkyňu Vášho poslaneckého klubu, so žiadosťou o prijatie/podporu zákona o životných partnerstvách, ktorý je v parlamente predkladaný Tomášom Valáškom. Tento zákon zlepší životné podmienky mnohých Slovákov a Sloveniek, vrátane detí, a prispeje ku dodržiavaniu ľudskoprávnych záväzkov, ku ktorým sa naša krajina hlási.

Ako poslanci a poslankyne máte možnosť zmeniť vážny problém slovenskej legislatívy, pretože tá doteraz LGBTI komunitu na Slovensku ignorovala. LGBTI ľudia sú takisto občanmi SR a majú rovnaký nárok na život v partnerskom vzťahu so všetkými jeho výhodami a záväzkami, ako aj na právnu ochranu svojich rodín a detí. Navyše, zákon je určený aj pre páry odlišného pohlavia, ktoré ho v zahraničí využívajú dokonca aktívnejšie.

Kvôli zopár hlučným homofóbom vo verejnom priestore sa Vám môže zdať, že ide o nepopulárny krok, opak je však pravdou. Životné partnerstvá na Slovensku podporuje čoraz viac ľudí: https://duhovypride.sk/index.php/prieskum2019/.

Nenechajte sa preto prosím zmiasť plamennými rečami, ktoré v Národnej rade určite zaznejú a zahlasujte prosím za zákon, ktorým pomôžete mnohým ľuďom na Slovensku.

Ďakujem za pochopenie.

Krok 2: Pre odoslanie e-mailu kliknite SEM

Adresáti:

  • anna_zemanova@nrsr.sk
  • robert_fico@nrsr.sk
  • michal_sipos@nrsr.sk
  • peter_pcolinsky@nrsr.sk
  • marian_kotleba@nrsr.sk

Budeme radi, ak kampaň podporíte zdieľaním.

V Bratislave, 23. septembra 2021

Aktivity a články

Progresívny týždeň

29. januára 2023

Progresívny týždeň

22. januára 2023

Progresívny týždeň

15. januára 2023

Newsletter

Aby ti nič neušlo!

Prihlás sa na odber newslettra Progresívneho Slovenska a prijímaj aktuálne info o našich aktivitách.

Toto pole je povinné

Zadajte platnú emailovú adresu

Kliknutím súhlasíš so zasielaním emailových správ a s našimi zásadami ochrany osobných údajov.

 

 

Formulár odoslaný

Ďakujeme za Váš záujem
Budeme Vás kontaktovať

Dokončiť

Vo formulári sú chyby

Opraviť

Uknown error

Skúste to neskôr prosím

Dokončiť