Články

Zvolili sme si predsedníctvo a schválili víziu

Zakladajúci členovia Progresívneho Slovenska si v sobotu 20.1. zvolili prvé vedenie hnutia. Predsedom sa stal Ivan Štefunko, ktorý bol súčasťou PS od začiatku a spája v sebe skúsenosti podnikateľa aj aktivistu.

Za podpredsedov a podpredsedníčky si členovia zvolili Zuzanu Čapútovú (advokátka), Irenu Bihariovú (právnička a bojovníčka proti extrémizmu), Zoru Jaurovú (expertka na kultúrne politiky), Michala Trubana (podnikateľ a bojovník proti korupcii), Michala Šimečku (odborník na medzinárodné vzťahy).

Okrem nich bude PS zastupovať aj ďaľších 7 členov predsedníctva z celého Slovenska – Jana Hanuliaková, Peter Brozman, Martin Dubéci, Martin Hojsík, Milan Ftorek, Ivan Hudcovský a Martin Poliačik.

“Progresívne Slovensko je politické hnutie, pozostávajúce z ľudí z celej krajiny, ktorí chcú posunúť Slovensko konečne vpred.” povedal na úvod nový predseda Ivan Štefunko. “Sme centristické a liberálne hnutie, lebo staré nálepky ako ľavica a pravica už neplatia. Na našom sneme vystúpia ľudia, ktorí ukazujú na svojich príbehoch a aktivitách, že zmena Slovenska je možná. Slovensko je plné ľudí, ktorí chcú modernú, otvorenú a európsku krajinu. Týmto ľuďom chceme dať hlas.” dodal Štefunko

“Na našom Sneme sme mali stovky našich podporovateľov z celého Slovenska, lebo sme hnutie, ktoré stojí na širokej skupine ľudí. PS má dnes 121 zakladajúcich členov a 95% z nich nikdy nebolo v politike.” povedal Michal Truban podpredseda hnutia Progresívne Slovensko. “Nie sme stranou jedného muža, ale silný tím plný lídrov. V predsedníctve máme ľudí z celého Slovenska, ktorí nám pomáhali pri budovaní hnutia a sú silné osobnosti vo svojich komunitách.” zdôraznil Truban.

Nová podpredsedníčka Zuzana Čapútová pripomenula aké sú priority pre Progresívne Slovensko: “Chceme zo Slovenska krajinu, kde sa deti v školách naučia všetko čo potrebujú pre život, v nemocniciach budeme efektívne liečiť a všetci dostanú za svoju prácu plat, ktorý si zaslúžia.Chceme zo Slovenska krajinu, kde bez ohľadu nato, kde sa človek narodí, má šancu dosiahnuť
veľké veci. Potrebujeme krajinu, v ktorej platia pre ľudí rovnaké pravidlá bez ohľadu na ich spoločenské postavenie či kontakty.”